כלכלה מעגלית
אינפיניה   |   10/04/2023

תגידו, מה אני עושה עם כל הנייר הזה שסביבי?

שאלתם את עצמכם פעם מה עושים עם כל הנייר מהעסק שלכם והאם לא חבל להשליך אותו סתם כך לפח האשפה?אז קודם כל חשוב שתדעו שמפעלים וחברות רבות עוסקים בשאלה הזו כבר אלפי שנים ברחבי העולם, מאז שהנייר הומצא לראשונה בידי פקיד סיני מסחבות, רשתות דיג ודשא ועד לגרסה המודרנית שאנו מכירים היום. הדבר היפה בנייר הוא שמדובר גם בחומר שהחלו בייצורו מחומרים ממוחזרים עוד במאה ה-17, אז הוא יוצר בארה"ב, לדוגמה, משילוב של סחבות ומצעים ישנים. השימוש הנרחב בנייר הוא בין היתר בזכות העובדה שמדובר בחומר שקל מאוד למיחזור וההשפעה שלו על הסביבה משמעותית לאין שיעור.

 

השימוש בנייר ממוחזר מצמצם משמעותית את הבזבוז במשאבי הטבע של כדור הארץ, ומצמצם משמעותית את הצורך בייצור סיבים בתוליים כבסיס לחומר. מה זה בעצם אומר מבחינת מספרים? שימוש ב-100 אחוזים נייר ממוחזר חוסך 100 אחוזים מהעצים שהיו כורתים לשם ייצורו, מפחית בכ-30 אחוזים את צריכת האנרגיה הדרושה לייצורו וגם מצמצם משמעותית את פליטת גזי החממה. מיחזור של טון נייר, יחסוך כריתת 17 עצים, עשרות אלפי ליטרים של מים, אלפי ליטרים של שמן ושטחים עצומים של אתרי הטמנה!

 

 ויודעים מה הדבר המעניין ביותר בכל הסיפור של מיחזור הנייר??? שנייר ניתן למיחזור שבע פעמים עד שהסיבים שבו נהיים קצרים יותר וחלשים יותר ולא ניתן להשתמש בו שוב.

 
איסוף של פחי מיחזור למשאית

איכות סביבה שמתחילה בנייר

אז איך אתם יכולים לתרום למאבק להצלת כדור הארץ שלנו בצעד אחד קטן? פשוט מאוד: השליכו את הנייר לפח המיחזור המתאים בסביבת המגורים שלכם. בכל רשות מקומית שבתחומה אתם גרים קיים מיפוי מדויק של פחי המיחזור לנייר, וכך תוכלו לדעת בדיוק היכן עליכם להשליכו. אם אתם חברה שמפעילה משרדים, או מפעל גדול, דעו שיש לכם אפשרות להציב מספר פחים שכאלה וכלי אצירה נוספים בתחום שלכם ולהתחיל למחזר את הנייר המשרדי במהירות וביעילות.
   
ההשלכה לפחי המיחזור היא בעצם השלב הראשון בדרך של הנייר הישן להפוך לחדש. אחרי שהשלכתם אותו לפח, והקפדתם שהוא יהיה נקי, ללא שאריות מזון וללא חלקים שעלולים לפגוע בתהליך המיחזור, הוא מגיע למרכז מיחזור. במרכז זה הנייר עובר מיון בהתאם לסוגו: נייר עיתון, נייר משרדי ונייר מבתי דפוס שונים. לאן עכשיו את שואלים? השלב הבא הוא תחילתו של תהליך המיחזור עצמו.   אנחנו באמניר, אוספים ומטפלים בכ-400 אלף טון אשפה מדי שנה של חומרי גלם למיחזור – מיחזור נייר חוסך יבוא תאית ומחזק את המעבר לייצור מסיבים ממוחזרים. הפעילות שלנו סביב איסוף ומיחזור הנייר תורמת לצמצום משמעותי בנפחי האשפה המועברים להטמנה, בין היתר בזכות איסוף נייר עיתון באמצעות מגוון פחים הפזורים ברשויות מקומיות ובמערכות עיתונים ברחבי הארץ, פינוי נייר ממשרדים וממוסדות ואיסוף פסולת נייר המצטברת על רצפת ייצור בבתי דפוס שונים.
   
נייר וקרטון למיחזור

הצעד הבא של העסק שלכם

אז אם גם אתם רוצים לקחת חלק במהפכה ולהבין כמה הדרך להתחיל למחזר פשוטה, במיוחד בכל הקשור לנייר, קחו את עיתוני סוף השבוע, את הדפים של הילד מהגן או את ערמת הדוחות שהצטברה אצלכם בשבוע האחרון, והביאו אותם לפח הכחול הקרוב לביתכם. אחרי שתשליכו אותם לדרכם תבינו שעשיתם את הצעד הראשון בדרך לכדור ירוק ונקי יותר לכולנו.

 

בעלים של עסק שרוצה לקחת חלק במהפכת המיחזור של ישראל? סקרנים לדעת איך אפשר להפוך גם את סביבת העבודה שלכם לירוקה יותר? לחצו כאן ותנו למומחים שלנו למצוא את הפיתרון המתאים.

שתף:

כתבות נוספות