כלכלה מעגלית
אינפיניה   |   20/03/2023

קרטון ממוחזר – הדרך של כולנו לעתיד טוב יותר

נגיף הקורונה שנכנס לחיינו בסערה מהלך השנה האחרונה שינה לא רק את הדרך שבה אנחנו חיים, אלא גם את הדרך שבה אנחנו צורכים. אמנם הפחתנו משמעותית את המפגשים האישיים אבל הגדלנו הרכישות שלנו דרך רשת האינטרנט.

 

כיום, אנחנו רוכשים כמעט כל מוצר אונליין, מהספק ישירות אל דלת הבית שלנו. רשתות השיווק השונות, ולצידן חנויות קטנות יותר, דיווחו על עלייה של מאות אחוזים בקניות באתרים השונים. ענקיות המסחר כמו אמזון, איביי ואלי אקספרס מציפות את העולם עם המוצרים שלהם וזה מוביל לדבר שאולי חלקכם לא שמתם אליו לב: לצד המוצר שאנחנו מקבלים לביתנו, מגיעות גם הרבה, אבל הרבה, מאוד אריזות קרטון שבהן הוא ארוז.

 

הקרטון הוא חומר נהדר להגנה על המוצר ובכל הקשור להיותו ידידותי לסביבה, מדובר בחומר קל מאוד למיחזור. לדוגמא, אם מדובר בקרטון חום פשוט, ללא סרטי הדבקה עליו או סיכות למיניהן, לאחר שתשליכו אותו למיכל האיסוף הוא יוכל להיכנס במהרה ובפשטות לתהליך האיסוף והמיחזור ולקבל חיים חדשים.

המסע המעגלי והמופלא של הקרטון

למעלה ממחצית מאריזות הקרטון שמועברות למיחזור משמשות בייצור של אריזות קרטון חדשות, ויכולות לשמש בהמשך למגוון רחב של שימושים כמו קופסאות נעליים, אריזות למשלוחי האונליין או אפילו לארוז את דגני הבוקר המועדפים עליכם.

 

הידעתם? על מנת לייצר טון של קרטון דרושים שלושה טונות של עצים! בשפה פשוטה, ממחזרים קרטון – שומרים על הסביבה. ככל שמיחזור הקרטון יגדל ויהיה נפוץ יותר כך נוכל לייתר שימוש בשטחים עצומים של אתרי הטמנה. כדי שניתן יהיה למחזר את הקרטון בקלות וביעילות, מומלץ לקפל אותו במידת האפשר ולחסוך את המקום המיותר שהוא עלול לתפוס בקרטוניה. אם נותרו על הקרטון רצועות הדבקה מפלסטיק נסו להוריד גם אותן ודבר חשוב לא פחות: הימנעו משאריות מזון כלשהן… קרטון מלא באוכל, גם אם נשפך עליו בטעות, יפגע בתהליך המיחזור ועלול להוביל לבסוף להשלכת כמות אריזות גדולה להטמנה מיותרת.

 

ואם כבר עסקנו בהטמנה אז כדאי שתדעו שמדי שנה אנחנו, הישראלים, מייצרים כ-5 מיליון טונות של פסולת שהם למעלה מ-600 ק"ג בממוצע לאדם – מטורף… לא?

הרוב המכריע של הפסולת מגיע להטמנה, מזהם את הקרקעות ואת מי התהום, פוגע בבעלי החיים ולבסוף פוגע בנו. כדי לשמור על הסביבה חשוב לשמור על שלושת העקרונות הבאים: הפחתה, שימוש חוזר ומיחזור. את השניים האחרונים אתם ודאי מכירים, כשגם האופציה הראשונה היא בהחלט יעילה. איך? פשוט תצרכו פחות ותפיקו את המקסימום מהמוצרים שברשותכם.

 

בעזרתנו, הקרטון שלכם יוכל להצטרף לכלכלה המעגלית ולקבל חיים חדשים בתהליך יעיל וידידותי לסביבה. מי יודע אולי האריזה שקיבלתם בדואר  

קרטון בתהליך המיחזור עם מים

אמרתם מיחזור ואיסוף קרטון? אמרתם אינפיניה

אצלנו עושים כבר מעל 50 שנה את המקסימום המקצועי כדי לשמור על הסביבה.

כחברה הגדולה והמובילה לאיסוף ומיחזור קרטון, יש לנו מחוייבות להתייחס אל הפסולת כמשאב לצמיחה – הקרטון שאנו אוספים ומעבדים מחדש מייצר מוצרים חדשים וממוחזרים אשר תורמים לסביבה ולחיסכון הלאומי.

מתוך מאות אלפי הטונות שאנו אוספים בכל שנה, החלק העיקרי הינו קרטון –רוב הסיכויים שגם הקרטון האחרון שבו השתמשתם הגיע אלינו כדי להמשיך את המסע המעגלי המופלא שלו. מגוון עצום של עסקים סומכים עלינו בכל הנוגע לאיסוף ומיחזור פסולת קרטון בעלת נפח רב, ביניהם רשתות שיווק המובילות בישראל, מרכזים מסחריים, אינספור מפעלים וכמובן נקודות איסוף נוספות במגוון רשויות מקומיות.

 

אז אם התלבטתם מה לעשות באריזת הקרטון של הטלוויזיה החדשה שרכשתם לעצמכם בסגר האחרון, או מה עושים עם כל הקרטונים שהצטברו בעסק יש לנו רעיון… פשוט קחו אותם מקופלים לקרטוניה הקרובה אליכם ועשו עוד צעד קטן בדרך לשמור על כדור הארץ שלנו.

 

בעל עסק? רוצה למצוא את הפתרון המושלם לטיפול בקרטונים שלך? 

 

מיחזור קרטונים

שתף:

כתבות נוספות