כלכלה מעגלית
אינפיניה   |   10/04/2022

האריזה בעולם הדיגיטלי וכמה זה עולה לנו

מוצרים ויזמים מעולים עומדים במרכזו של כל עסק אינטרנטי מצליח אך הדבר הראשון שהלקוחות שלכם יראו וייגעו בו, בעולם הסחר האלקטרוני, היא האריזה שלכם.

כפי שראינו במאמרים קודמים אם תצליחו לארוז את המוצרים שלכם היטב ולייצר את החוויה המרגשת של האריזה הלקוחות שלכם ירצו לחזור אליכם (תמיד יותר כלכלי למכור ללקוח חוזר מאשר לגייס חדש) וחשוב מכך ימליצו עליכם לחברים והמכרים שלהם.

האתגר של אתמול הוא שונה לאין שיעור מהמציאות של היום וככל שעולם המכירות האינטרנטיות יגדל כך עולם האריזות, בדגש על אריזות הקרטון, יצמח בצורה דרמטית.

 

כשאנו מדברים על אריזות לסחר אלקטרוני (eCommerce) אנו כוללים בכך את כל מה שילווה את המוצר שלכם מהמרכז הלוגיסטי ועד ידיו הבטוחות והנרגשות של הלקוח. לכם יש הזדמנות יקרה מפז ליצור חוויה בלתי נשכחת ללקוח שעומד מאחוריי ההזמנה. במאמר זה נסקור בקצרה את חשיבותה

של האריזה בעולם הדיגיטלי וננסה לענות על השאלה שמעניינת כל בעל עסק “כמה זה עולה לי?”.

האריזה נהדרת! מה זה אומר?

האריזה יכולה להשתנות מחנות לחנות, מנישה לנישה, מלקוח ללקוח ואפילו מההעדפות האישיות של כל מוכר ומוכר. אך יש כמה מרכיבים שכל האריזות שמעוררות התפעלות חולקות.

  • אפשר לזהות את התוכן רק ממבט בחלקה החיצוני
  • מוסיפה ערך למותג
  • ללא פגמים, קרעים וחבלות
  • העיצוב יוצר קשר רגשי עם הלקוח
  • ידידותית לסביבה אשר ניתן למחזר בקלות
  • קלה לפתיחה

האריזה שלכם מתאימה לכל מה שיש ברשימה? אם התשובה היא לא, הגיע הזמן לשדרג את האריזות שלכם.

אחד ועוד אחד ועוד אחד שווה יותר משלוש

אנו נוהגים לחלק את עולם האריזה לשלושה חלקים מרכזיים, כאשר לכל אחד מהם נתייחס כנפרד אך השלם גדול בהרבה מסך חלקיו.

החלק הפנימי – חוצצי קרטון, הגנות, עיצוב פנימי להתאמה למוצר, כל אילו ועוד מאפשרים למוצרים שלכם להגיע בבטחה גם אם האריזה כולה הינה מתאימה באופן אופטימלי לגודל המוצרים (כמובן שנשאף תמיד להתאים את הגודל בהיבטים של יעילות ובטיחות המוצרים). בנוסף, ההדפסה על האריזה בחלק הפנימי מגבירה את החוויה כחלק מחוויית הפתיחה הייחודית שתרצו לייצר למותג שלכם. כיום קיימות מגוון אפשרויות הדפסה בחלקה הפנימי של האריזה באיכויות גבוהות מאוד שישדרגו כל אריזה.

   

החלק החיצוני – קודם כל חשוב מאוד להתאים את האריזה למוצר, בדגש על חומר הגלם. יתייעצו עם יצרן האריזות שלכם על חומר הגלם המתאים כאשר זה יושפע ממשקל המוצר, צורת ההעמסה, סוג המשלוח ימי/יבשתי/אווירי, מאושר מגע מזון ועוד קריטריונים רבים. אם האריזה שלכם לא תעמוד בעומס לא משנה כמה יפה, מושכת ואטרקטיבית תהיה האריזה שלכם, היא לא תעמוד במשימתה.

  אריזת קרטון צהובה לרובוט מונחת על הרצפה  

תוספות – מלבד ההדפסה שבה אנו מייצרים בידול, ניתן להשתמש בכרטיסי ביקור, קוד הנחה, טופס החזרה, ברקודים, מכתב תודה עם פנייה אישית או כל דבר אחר שניתן להדביק על חלקה החיצוני של האריזה או לשים בחלקה הפנימי. אתם נותנים ללקוחות שלכם משהו לשתף עם חבריהם ברחבי הרשתות החברתיות וזו דרך נפלאה להבחין במותג שלכם.

   

אז כמה זה עולה לנו

פעמים רבות אנחנו נתקלים בשאלה “אז כמה כסף אני צריך להשקיע באריזה?”, כמובן שישנם אצל כל מוכר מספר משתנים שמשפיעים על ההחלטה, אך כלל אחד נשאר קבוע, חשבו את הסכום שעליכם להוציא על פי אחוז ממחיר המוצר אותו אתם שולחים.

ככלל אצבע אנו נתייחס בצורה הבאה לאחוז שיש להקדיש לאריזה מתוך מחיר המוצר:

  • עמידות בלבד, מוצרים קשיחים ללא צורך או תקציב לעיצוב האריזה – 1%-3%
  • שביר, שימוש באריזה כמקדם מכירות/חווית פתיחה/הדגשת המותג – 4%-7%
  • כמות נמוכה של אריזות/אריזה מורכבת בהתאמה אישית – 8%-11%
  • מוצר יוקרתי, חשיבות גדולה במיוחד לנראות המותג – 12%-17%

כמובן שיש מקרים יוצאים מן הכלל שבהם אפשר גם להשקיע מעל 20% ואכן יש לנו מספר לקוחות שכאלו אך מדובר במוצרים מאוד יקרים, להלן הסבר קצר על כל מדרגת תקציב שיעזור לכם לבחור את התקציב המתאים:

 

1%-3% – רוצים להגן על המוצר מלכלוך ונזק, אבל מחפשים פתרון שיהיה ידידותי לכיס? בתחום זה לרוב ימצאו אריזות הקרטון הסטנדרטיות שהן הנפוצות ביותר בחום או בלבן. לרוב מדובר באריזות מקרטון חד גלי או דו גלי להגנה מרבית, אשר נותנים מענה מדויק ואיכותי אשר גם מוזיל משמעותית את עלויות האריזה והשילוח.

   

4%-7% – זהו טווח התקציב אשר הינו סטנדרט אצל עסקים קטנים בעולמות הסחר האלקטרוני ואנו נמליץ לרוב לפעול על פיו אם אתם נמצאים בקטגוריית עסקים זו. האריזה שלכם הינה הפעם הראשונה שהלקוחות שלכם פוגשים את המותג ולכן קיימת הבנה בעולם שהאריזה הינה חלק מהמאמץ השיווקי שלכם וככל שתשקיעו בה יותר תוכלו לבנות את המותג שלכם בצורה מרשימה יותר ולגרום ללקוחות לחזור ולקנות מכם בשנית.

 

בנוסף, במוצרים שבירים אשר מצריכים הגנה נוספת מלבד האריזה נכניס לחישוב גם את המוצרים הנלווים אשר מגנים על המוצר בחלקה הפנימי של האריזה. המלצתנו במוצרים שבירים להשקיע עוד תקציב מעבר לבסיס כדי לוודא שהמוצר שלכם מגיע בשלמותו ליעד.

בטווח מחירים זה האפשרויות הן רבות ובהחלט ניתן לשלב בין אריזה עם נראות יפה אך גם עם העמידות הנדרשת. אריזות קרטון במבלט, עם הסגירה שאינה מצריכה עזרי אריזה נוספים, הן המובילות כיום את עולם הסחר האלקטרוני וגם ניתן לבצע עליהן הדפסה ברמה גבוהה אשר נותנת לכל אחד את ההזדמנות לאריזה כפי שהוא תמיד חלם.

   

8%-11% – אם יש לכם בקשה לאריזה מורכבת במיוחד או שפשוט יש לכם צורך בכמות מינימאלית של אריזות, זה יעלה את התקציב שמומלץ להשקיע באריזה כדי לקבל את הפתרון המתאים. חשוב מאוד בסדרי הגודל הללו לא להתפשר על הספק, בתקציב זה בהחלט ניתן להשיג תוצאות ברמה מאוד גבוהה עם הדפסה פנימית או חיצונית או אריזות סטנדרטיות יותר בכמויות קטנות.

  אריזה שחורה עם כיתוב זהב על שולחן עץ לבן  

12%-17% – יש לכם מוצרים יוקרתיים במיוחד? מבינים את החשיבות של חווית הפתיחה והיכולת שלה לגרום ללקוחות שלכם לחזור שוב ושוב? אז זה בשבילכם, בטווח זה ניתן לקבל מגוון רחב של פתרונות, הכוללים הדפסות דו צדדיות, התאמות ייחודיות ושימוש בחומרים שונים.

 

אריזת קרטון גדולה לרובוט על שפת בריכה

 

כמובן שקיימים מוצרים בהם נשקיע באריזה גם 20%-30% אך למרבית העסקים הנתונים מעלה בהחלט יכולים להכווין אותם איזה חלק מהתקציב יש להקדיש לכך.

 

הדבר החשוב ביותר שיש לזכור הוא שפעמים רבות סיפור וחוויה מוכרים טוב בהרבה מאשר המוצר עצמו. הקפידו ליצור את האריזה הנכונה והמתאימה למוצרים שלכם, כזו שתעלה על הציפיות של הלקוחות שלכם – כי לקוחות שמחים זה לקוחות חוזרים. רוצים שמומחי האריזה שלנו יעזרו לכם לייצר את האריזה המתאימה? אפשר להשאיר לנו פרטים ממש כאן ונחזור אליכם בהקדם.

שתף:

כתבות נוספות