כלכלה מעגלית
אינפיניה   |   10/04/2023

בעל עסק, במידע הרגיש שלך כבר טיפלת?

העידן הנוכחי מציב אתגרים רבים לבעלי עסקים בכל הקשור לשמירה על המידע החסוי שלהם ושל לקוחותיהם. אחת האפשרויות להתמודדות עם האתגר היא באמצעות גריסה של החומר הזה, בין אם במקום העבודה או במרכז גריסה ייעודי. כיום, חלק גדול מהחברות שומרות את מאגרי המידע שלהן במחשבים אישיים במשרדים, או מאוחסנים על גבי ענן. ובכל זאת ישנן עוד רבות שמנהלות את החומר המסווג שלהן על פני השולחנות במקום העבודה ומעבירות את אותו נייר מעובד אחד לשני. את הנושא הזה בדיוק ביקשה לאחרונה לחקור חברה המתמחה במיחשוב היברידי ובמתן תשתיות על גבי ענן כאן בישראל.

 

החברה מצאה שרוב המנהלים בארגונים מבינים את החשיבות של מעבר לעולם דיגיטלי אבל לא עושים זאת בפועל מכמה וכמה סיבות. הסיבה המובילה, דרך אגב, היא ההערכה שמעבר כזה פשוט ייקח הרבה יותר זמן מהמתכונן. כלומר חברות ומפעלים בדרך לשם, אבל בינתיים יש איומים שונים שיש להתמודד עמם. איום שכזה הוא גם נגיף הקורונה שנכנס לחיינו בשנה האחרונה ושינה סדרי עולם בהתנהלות של עובדים ובתי עסק. כיום רבים ממשיכים לעבוד מהבית בהתאם להנחיות הבריאותיות, משמעות הדבר היא שעובד יכול להיחשף בביתו לחומר מסווג רב, שבמידה ולא ידאג להשמידו כראוי הוא עלול להיות מוצג לשאר בני הבית או לאנשים שאינם רשאים לראות את תוכנו.

 

שומרים על המידע – שומרים על העסק

במקביל חלה בתקופת הקורונה גם עלייה משמעותית בגלישה ברשת האינטרנט, ואיתה עלייה של מאות אחוזים בניסיונות הפגיעה בחברות דרך הרשת. הדבר מחייב הגנה חזקה יותר כנגד התקפות סייבר, ויכולת טיפול במדיה המגנטית. באופן כללי כדאי לדאוג גם בחברה או במפעל לסביבת עבודה סטרילית כמה שאפשר, ולמגרסות זמינות ולמחשבים ניידים זמינים למספר רב של עובדים.

 

מקומות שמארחים אנשים מבחוץ באופן קבוע עלולים לחשוף את החומר המסווג שברשותם לעתים אפילו ללא כוונה, ובכך לפגוע בעצמם ובלקוחות שלהם. לכן על מפעלים ובתי עסק לעשות כמה וכמה פעולות כדי למנוע זליגה אפשרית של המידע החשוב שלהם או של הלקוחות שלהם, וראשית כל להבין בעצם על מה הם מגינים. על חברה שברצונה לשמור על המידע החסוי שברשותה לבצע סדר עדיפויות בחשיבות החומרים, ולמקם את המידע החשוב ביותר לשמירה בראש הרשימה. דבר נוסף שאפשר לבצע בבית העסק הוא להקטין את החשיפה של עובדים לחומרים מסווגים במסגרת העבודה, ולבצע שורה של פעולות בטיחותיות שימנעו את הכניסה ואת היציאה של אנשים ללא אישור למקום שבו הם מאוחסנים.

 

אפשר גם להרגיל את העובדים, בבית או במשרד, לטפל בצורה הנכונה בכל חומר מסווג ולא להשאירו חשוף לעיני כל. אם בכל זאת אתם עובדים מהבית, דאגו לשדרג באופן קבוע את סיסמאות האבטחה שלכם ולוודא שאין איש בסביבה שיוכל לקבל גישה לחומר שנמצא על המחשב שלכם. ודבר חשוב נוסף: אל תשמשו במחשבים שקיבלתם מהעבודה לצרכים האישיים שלכם.

   

 

גריסה בעסק או במפעל? יש לנו דרך פשוטה ויעילה בשבילכם

עבור אותם מפעלים וחברות שמחזיקים במשרדיהם חומר מסווג בכל צורה שהיא: נייר, מיחשוב ומדיה מגנטית, אנחנו מציעים מגוון פתרונות לאבטחת המידע. בעל עסק יכול בצורה קלה ופשוטה להזמין מגרסה ניידת לבית העסק שלו, או לחילופין לאפשר איסוף של החומר והעברתו למרכז הגריסה המתקדם שלנו במודיעין. בין לקוחותינו תמצאו עסקים רבים שאבטחת מידע היא חלק מרכזי משגרת יומם לדוגמת צה"ל ומשרד הביטחון, משרדי ממשלה, תעשיות צבאיות, חברות היי טק, בנקים, שגרירויות ועוד.

 

אז אם אתם בעלי עסק שרוצים לשדרג את מערך אבטחת המידע שלו, שאף חומר מסווג לא ידלוף החוצה ושהחומרים יושמדו בצורה המקצועית ביותר, לחצו כאן המומחים שלנו מחכים לכם

שתף:

כתבות נוספות